Розробник навчально-методичного комплекту для підготовки до школи "Буду вправним першачком" - видавництво "Генеза"
Одне з провідних видавництв України «Генеза», яке розробило комплект навчально-методичних матеріалів "Буду вправним першачком", успішно працює на ринку видавничих послуг з 1992 року. Всі ці роки ми аналізуємо потреби освітян та батьків, досліджуємо світові тенденції та вивчаємо сучасні технології.
Шановні педагоги
та всі, хто опікується розвитком дошкільників та їхньою підготовкою для подальшого успішного розвитку та навчання в реаліях Нової української школи!

Усі ми знаємо, яким непростим є перехід малечі від дошкільного дитинства до початкової школи. Нова соціальна реальність, нові умови та вимоги іноді непросто даються дитині. Тому завдання нам – дорослим – допомогти маленькій (зовні), але з великим внутрішнім світом, особистими поглядами, хвилюваннями, відчуттями людині зануритися в новий світ.

Для забезпечення комфортного переходу до наступної ланки розвитку нами підготовлено комплект «Буду вправним першачком».

Видання, які ми пропонуємо вам, пройшли апробацію в різних регіонах України в реаліях закладів дошкільної освіти, різних за типами, підпорядкуванням, освітньою інфраструктурою, наповнюваністю груп. Ми уважно поставилися до побажань і порад наших шановних апробаторів і сформували комплекти відповідно до їхніх пропозицій.

Зазначимо, що кожна дитина отримує комплект у індивідуальній папці, в якій зручно зберігати посібники як у груповій кімнаті ЗДО, так і вдома.

Ми цінуємо роботу і час педагогів, і тому до навчального матеріалу комплектів додаємо методичний супровід. Під час підготовки і проведення занять в пригоді стане календарно-тематичне планування за блочно-тематичним принципом. До КТП включено режимні моменти та конспекти занять з посиланням на сторінки навчальних посібників – зошитів та альбомів. КТП вихователі отримають в електронному форматі.

У 2023 році багато українських садочків вимушено перейшли на дистанційне навчання. Для цієї категорії вихователів розробляються та будуть безкоштовно надаватися на 2023-2024 н.р. презентації до занять. За цими матеріалами вихователі зможуть проводити заняття онлайн в середніх та старших групах. На кожен день вихователь матиме по одній презентації (5 презентацій на тиждень).
Пропонуємо приклади презентації:
У 2023-2024 навчальному році пропонуємо комплекти для старших та середніх груп ЗДО
Старша група
Комплект "Стандарт"
369 грн.
Дитина отримує 2 зошити (Бондаренко Л. С. Зошит "Вправні пальчики", Макаревська О. М. Зошит "Кмітливі грайлики") +
4 альбоми

Матеріали підібрано так, щоб за мінімальних витрат задовольнити всі потреби в навчально-розвивальних посібниках за оновленим стандартом (Базовим компонентом дошкільної освіти). Всебічний розвиток, набуття основних умінь, навичок, компетентностей відбувається за сімома освітніми напрямами.
Навички підготовки руки до письма дитина опановуватиме за допомогою зошита «Вправні пальчики» (автор Лариса Бондаренко). Матеріал подається від простого до більш складного на друкованій основі в клітинку та лінійку. Пальчикова гімнастика допоможе зняти напругу і втому, а графічні диктанти додадуть малюку впевненості в орієнтуванні на аркуші паперу.
Зошит «Кмітливі грайлики» (автор Олена Макаревська) інтегрований за кількома напрямами Базовогокомпонента. Значну увагу в зошиті приділено розвитку логіко-математичної компетентності. Так, у процесі роботи з зошитом, у дитини формуються елементарні уявлення про число та його склад, форму та величину предметів, геометричні фігури, одиниці вимірювання тощо. Завдання інтегрованого змісту розвивають навички пізнання природних об'єктів, розуміння природних явищ, заохочують до спостережень,проведення дослідницької діяльності та пошукової роботи. Соціально-громадянську компетентність допоможуть розвинути завдання за темами «Сім'я», «Професії», «Українські символи». Виконуючи завдання, дитина збагачуватиме свій словниковий запас (майже кожне завдання починається з визначення та називання того чи іншого об'єкту), розвиватиме монологічне та діалогічне мовлення, тренуватиме пам'ять та уяву.
☝️ Всі 3 варіанти комплекту мають 2 альбоми з малювання та 2 альбоми для аплікації, ліплення та конструювання.
Одним із безумовних лідерів, так би мовити, «призером» виховательських симпатій та дитячої любові, є добірка з 4-х альбомів «Маленький митець» (автор Анжела Бровченко). Альбоми допоможуть у розвитку творчих здібностей дітей на заняттях з художньо-продуктивної діяльності.
На допомогу в роботі нашим натхненним маленьким вправним творцям подано чотири етапи виконання роботи. А для того, щоб дитину не відволікав текст, усі поради для дорослих щодо проведення занять виділено окремим блоком у кінці альбому. На сторінці розміщено тільки коротенькі загадки та віршики, які перегукуються з темою роботи.
За кількістю занять посібники задовольняють вимоги щодо гранично допустимого навантаження на тиждень (по 34 заняття на рік). Завдання підібрано так, щоб дитина крок за кроком розвивала та збагачувала просторове уявлення і творче мислення, естетичне сприймання творів мистецтва, удосконалювала навички та вміння в самостійному створенні художніх образів з різноманітних матеріалів, опановуючи нові й закріплюючи відомі техніки виконання тощо.
Посібник стане в пригоді під час проведення різних за формою організації занять. Так, вихователю закладів дошкільної освіти він допоможе в разі проведення занять у підгрупах чи індивідуальної роботи з дитиною.
Комплект "Стандарт +"
459 грн.
Дитина отримує 4 зошити (Бондаренко Л. С. Зошит "Вправні пальчики", Макаревська О. М. Зошит "Кмітливі грайлики",
Машовець М.А. Зошит "Математичні орнаменти") + 1 зошит в електронному форматі ("Веселі казкарики" Богуш А.М.
Гавриш Н.В.) + 4 альбоми + набір розрізних карток з мови та математики.
Для тих, хто хоче більше уваги приділити розвитку мовлення і основам математики, ми радимо комплект «Стандарт+», до якого крім вищезазначених 2-х посібників увійшли зошити «Математичні орнаменти» (автор Машовець М.А.), "Веселі казкарики" в електронному форматі (автори Богуш А.М.
Гавриш Н.В.) та набір картинок.

Видавництво «Генеза» у 2023 році оновило зошит з розвитку мовлення «Веселі казкарики» та відповідно календарно-тематичне планування, вилучивши з посібника твори російських авторів у звʼязку з війною росії проти України.
На 2023-2024 н.р. зошит «Веселі казкарики» буде надаватися педагогам в електронному вигляді!
Запитання та завдання зошита спрямовано на розвиток різних якостей мовлення дитини: фонетичну досконалість, багатство словника,
граматичну правильність, точність, зв'язність тощо. Посібник дає дитині змогу виявити свої знання, уміння й здібності під час самостійного виконання різноманітних творчих завдань, що вимагають поміркувати, придумати, дібрати слова, диференціювати звуки, виокремити склади, побудувати висловлювання тощо.

Окрім цього зошита до комплекту включено зошит з розвитку логіко-математичних здібностей дітей старшого дошкільного віку «Математичні орнаменти» з розробленими відповідно до зошита конспектами занять (в електронному вигляді).

Цікаві завдання заохочують малюка до пошуку і пізнання , формують уявлення про форму, величину, час, простір, співвідношення предметів за певними ознаками та логічними закономірностями. Запропоновано вправи для розвитку дрібної моторики.
Зазначимо, що навчально-методичне видання задовольняє вимоги інваріантного складника БКДО за освітнім напрямом «Мовлення дитини» і його варіативної частини «Основи грамоти», формуючи у дитини такі мовленнєві знання та вміння, як здійснювати звуковий і складовий аналіз слів, складати звукові схеми, здійснювати поділ слів на склади тощо.

Як ми зазначили вище, комплект "Стандарт+" окрім зошитів включає 4 альбоми для творчості та набір картинок з мови та математики.
Лічба. Звукова схема слова. Схема речення. Посібник: дидактичні картки для дітей старшого дошкільного віку

Посібник дидактичного матеріалу включає двадцять сім карток для лічби та дев'ять карток для складання звукової схеми слова та схеми речення. Картки подано на 4 аркушах з позначками для розрізування. Дидактичний матеріал стане у пригоді під час проведення
занять за освітніми напрямами «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» (логіко-математична компетентність), «Мовлення дитини» (інваріантний і варіативний складники БКДО). Використання математичних карток сприятиме ознайомленню та закріпленню уявлень дітей про цифри натурального ряду від 1 до 10 та 0, математичні знаки, лічбі в межах 10 в прямому та зворотному порядках, склад числа, вправлянні у складанні прикладів та задач на додання і віднімання, порівняння тощо. На заняттях з розвитку мовленнєвої компетентності (оволодіння основами грамоти) картки допоможуть дітям оволодівати навичками здійснювати звуковий аналіз слова, виділяти послідовність звуків у словах, визначати голосні і приголосні, а також визначати послідовність слів у реченні тощо. Карти можуть використовуватись як на заняттях із відповідними зошитами комплекту, так і для виконання завдань, не пов'язаних з роботою із зошитами.
Комплект "Експерт"
549 грн.
Дитина отримує 6 зошитів (Бондаренко Л. С. Зошит "Вправні пальчики", Макаревська О. М. Зошит "Кмітливі грайлики", Гавриш Н. В. Зошит "Сонечко мандрує Україною", Левінець Н. В. Зошит "Зростаймо здоровими", Машовець М.А. Зошит "Математичні орнаменти") + 1 зошит в електронному форматі ("Веселі казкарики" Богуш А.М.
Гавриш Н.В.) + 4 альбоми + набір розрізних карток з мови та математики.

Особливу увагу варто приділити Комплекту «Експерт», у якому найбільш повно представлено посібники за усіма освітніми напрямами БКДО. Діти готуватимуться до школи за 5-ма зошитами!
Для розвитку соціально-громадянської компетентності створено видання «Сонечко мандрує Україною: зошит з українознавчими творчими завданнями» (автори Наталія Гавриш, Світлана Бадер, Олена Стаєнна). Крім освітнього напряму «Дитина в соціумі», цікаві творчі завдання допоможуть дошкільнятам опанувати зміст українознавчої складової ще таких освітніх напрямів, як «Мовлення дитини», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у світі мистецтва», а головне – відчути себе маленьким громадянином України. Зошит допоможе ознайомити дитину з історією, традиціями, звичайно, зважаючи на вікові особливості сприйняття, так, щоб інформація про Україну закарбувалася в розумі та душі дитини нерозривно пов'язаною з її власними почуттями, уподобаннями, цінностями, вчинками, знаннями – з усім її життям.
Найважливіше завдання дорослих – дбати про здоров'я дитини, а це означає навчити дитину берегти і зміцнювати його. Усі дорослі прагнуть бачити дітей здоровими та щасливими, фізично розвиненими та загартованими. Запропоновані у зошиті «Зростаймо здоровими» (автори Наталія Левінець, Світлана Долгаль, Наталія Красікова) дидактичні вправи допоможуть дошкільнятам опанувати здоров'язбережувальні правила, засвоїти
елементарні знання щодо будови і функцій частин тіла, необхідності гігієнічного догляду за ним, виховувати позитивне ставлення до сталого розвитку та ще багато корисного. На допомогу педагогам та батькам автори уклали посторінкові методичні рекомендації щодо проведення занять. Методичні рекомендації надруковано на окремих 16 сторінках, які додаються до кожного зошита.
Сюжетні плакати та предметні картинки - як додатковий навчальний матеріал на всю групу!
Варіант 1
Набір плакатів "Запрошуємо до розмови" + НМК "Розвиток мовлення"
Набір демонстраційних плакатів "Запрошуємо до розмови"
Хочемо зазначити: придбавши для групи 10 комплектів, можна безкоштовно отримати добірку чудових сюжетних великоформатних (84х60 см) картин «Запрошуємо до розмови» та комплект предметних картинок.

Авторський колектив цих комплектів – знані в галузі дошкільної освіти науковці-практики, розробники БКДО, програм та освітніх проєктів Алла Богуш та Наталія Гавриш.

Багатофункціональний комплект сюжетних картин – це додаткова можливість проводити заняття з розвитку мовлення, ознайомлення з соціумом, природним довкіллям.
Комплект предметних картинок налічує 216 реалістичних зображень за 18 тематичними групами: свійські та дикі тварини; свійські та дикі птахи; транспорт; посуд; меблі; взуття; одяг; білизна; електричні прилади; інструменти; професії; оздоровчі та гігієнічні засоби; дім, житло; квіти; фрукти та ягоди; овочі. Для зручності зберігання – 18 прозорих кишеньок для складання картинок. Додаються методичні рекомендації.
Варіант 2
Набір плакатів "Сонечко мандрує Україною" + збірка фольклорно-літературних творів НМК "Сонечко мандрує Україною"
Набір демонстраційних плакатів "Сонечко мандрує Україною"
Видання (формат 84х60 см.) складається з 12 демонстраційних картин, карти України, 3 контурних зображень та методичних рекомендацій (40 с.), щодо організації освітньої роботи за змістом картин, розробок занять, вправ.
Посібник є складовою навчально-методичного комплекту для дітей старшого дошкільного віку «Сонечко мандрує Україною».
До комплекту також входить Збірка фольклорних та літературних творів та Зошит з українознавчими творчими завданнями.
Для дітей старшого дошкільного віку, педагогів ЗДО, центрів розвитку та підготовки дітей до школи.
1
На екскурсії в осінньому парку»
2
Ой, весела в нас зима!
3
Вітаємо весну!
4
Улітку біля річки
6
Приємний вечір
5
У магазині іграшок. Подарунок на день народження
7
Екскурсія на будівництво
8
Граємо разом і поряд
9
Зростаємо помічниками
10
Збираємося на свято
11
Зустріч у цукерні
12
Свіжий хліб
15
На сільському подвір'ї
16
На заводі
Видання є складовою НМК "Сонечко мандрує Україною", стане в пригоді вихователям під час підготовки занять за освітніми лініями «Мовлення дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина в світі культури».
Збірка (32 аркуша А4) містить 144 картки (формат 10х14 см.) з фольклорними та літературними текстами за темами: "Це моя Україна", "Чарівні куточки України", "Зимові свята", "Весняні свята", "Літні та осінні свята", "Народні ремесла", "Українська вишивка", "Народна іграшка", "Музичні інструменти, танці, ігри", "Народні символи".
Середня група
Комплект "Стандарт"
369 грн.
Дитина отримує 1 зошит (Вікторія Рагозіна, Олена Макаревська. Зошит "Кмітливі грайлики") + 4 альбоми

Матеріали підібрані таким чином, щоб за мінімальних витрат задовольнити всі потреби в навчально-розвивальних посібниках за оновленим стандартом (Базовим компонентом дошкільної освіти). Набуття основних умінь, навичок, компетентностей, Всебічний розвиток відбувається за сімома освітніми напрямами.
Вікторія Рагозіна, Олена Макаревська. Кмітливі грайлики. Розвивальні завдання для дітей п'ятого року життя.

Зошит з інтегративними розвивальними ігровими завданнями допоможе дитині п'ятого року життя набути ключових освітніх компетенцій, що передбачені змістом Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту) та чинних програм. Цей зошит є одним із лінійки під назвою «Кмітливі грайлики», що включено в навчально-методичний комплект «Буду вправним першачком» (зошит «Кмітливі грайлики» для дітей старшого дошкільного віку є логічним продовженням за змістом і структурою цього зошита). Зошит стане в пригоді під час організації різних видів діяльності дитини: мовлення, гри, пізнавально-дослідницької, зображувальної тощо.
Зміст видання організовано за темами. Для входження в тему першим завданням пропонується бесіда за малюнком, яка стимулює дитину до спілкування (складання одного речення як відповіді на запитання дорослого) або до розповіді (з кількох речень). Окремі завдання містять пропозицію дитині – розмалювати малюнок, що має здійснюватися винятково за її бажанням, зазвичай наприкінці заняття. Пропоновані завдання можна поєднувати з пальчиковими іграми, сенсорними вправами, завданнями з розвитку ручної вмілості та ін.
Анжела Бровченко. Маленький митець. Альбоми для малювання та для розвитку творчих здібностей дітей середнього дошкільного віку

Добірка ще чотирьох альбомів під загальною назвою «Маленький митець» охоплює завдання для занять з художньо-продуктивної діяльності: це два альбоми з малювання та два альбоми для аплікації та ліплення, що охоплюють осінньо-зимову та зимово-весняну тематики. Завдання альбомів відповідають вимогам Базового компонента дошкільної
освіти (Державного стандарту) за освітнім напрямом «Дитина у світі мистецтва» та допомагають розвинути у дітей мистецько-творчу компетентність, художній смак, уміння емоційно відгукуватися на твори мистецтва та оволодівати елементарними мистецькими навичками, удосконалювати вміння в самостійному творенні художніх образів, опановувати нові й закріплювати відомі техніки виконання тощо. Альбоми містять по сімнадцять-вісімнадцять занять, кожне з яких проілюстроване чотирма етапами виконання роботи. Для зручності виконання завдань аркуш-основа, на якій дитина виконує завдання, легко виокремлюється з альбому. У альбомах для ліплення і аплікації в межах заняття подано сторінки, на яких розміщені заготовки для виготовлення аплікацій, що, безумовно, сподобається як дітям, так і педагогам. Під час підготовки і проведення занять педагогам також стануть у пригоді методичні рекомендації, які розміщено окремими блоками у кінці альбомів. За кількістю занять посібники задовольняють вимоги щодо гранично допустимого навантаження на тиждень. Всі завдання структуровано так, щоб дитина крок за кроком розвивала та збагачувала просторове уявлення і творче мислення, естетичне сприймання творів мистецтва.
Комплект "Стандарт +"
459 грн.
Дитина отримує 3 зошити (Вікторія Рагозіна, Олена Макаревська. Зошит "Кмітливі грайлики", Світлана Федорова. Зошит "Знайомлюся зі світом природи", Тетяна Степанова. Зошит "Навчаємося математики") + 4 альбоми
Світлана Федорова. Знайомлюся зі світом природи. Для дітей п'ятого року життя.

Зошит допоможе дитині п'ятого року життя набути ключових освітніх компетенцій за освітнім напрямом «Дитина у природному довкіллі» Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту), зробити перші кроки в пізнанні дивовижного світу природи, правильно поводитися з нею, допомагати їй, спостерігати за її явищами. На його сторінках малюки знайдуть яскраві малюнки, цікаві завдання, які приведуть до багатьох відкриттів, знайомства з мешканцями теплих та холодних країв, лісів та водойм. Кожна тема зошита спрямована на збагачення, уточнення та закріплення знань, і містить додатковий матеріал – пояснення, запитання, художні твори (подаються в КТП). Регулярна
послідовна робота із зошитом дозволить розширити знання та сформувати навички, котрі сприятимуть розумовому, моральному, естетичному розвитку, стануть основою формування екологічної культури дошкільника.
Тетяна Степанова. Навчаємося математики. Зошит для ігор і занять з математики для дітей п'ятого року життя.

Зошит відповідає вимогам Базового компонента дошкільної освіти за освітнім напрямом «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» і допомагає дитині сформувати сенсорно-пізнавальну, логіко-математичну, дослідницьку компетентності. Запропоновані в зошиті завдання, структуровані в тематичні блоки, ґрунтуються на сюжетах відомих казок і дають можливість у процесі практичної діяльності закріпити такі навички як встановлення залежності між числами, величинами, диференціювати предмети за величиною, кольором, знаходити варіанти розв'язання логіко-математичних завдань, робити висновки та узагальнення тощо.
Комплект "Експерт"
549 грн.
Дитина отримує 5 зошитів (Вікторія Рагозіна, Олена Макаревська. Зошит "Кмітливі грайлики", Світлана Федорова, Зошит "Знайомлюся зі світом природи", Тетяна Степанова. Зошит "Навчаємося математики", Лариса Бондаренко. Зошит "Загадки з грядки") + 5 альбомів (Анжела Бровченко. Маленький митець. Альбоми для малювання та для розвитку творчих здібностей дітей середнього дошкільного віку; Анжела Бровченко. Оригамі)

Найбільш повно представлено посібники за усіма освітніми напрямами БКДО саме в комплекті «Експерт». Діти готуватимуться до школи за 5-ма зошитами!
Лариса Бондаренко. Смачні загадки з грядки: розвивальні завдання для дітей п'ятого року життя

Зміст видання відповідає вимогам Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту) та чинним програмам. Видання стане в пригоді під час проведення занять за освітніми напрямами «Дитина в природному довкіллі», «Мовлення дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». Завдання зошита в ігровій формі допоможуть дітям поглиблювати знання про огородні рослини – овочі. Видання ознайомлює із зовнішнім виглядом овочів, сприяє підготовці руки до письма (домальовування, розмальовування, обведення по контуру), вправляє в розв'язанні доступних математичних завдань (порівняння предметів за розміром, визначення більшого–меншого, лічба до 4, орієнтування на площині); сприяє розвитку образного мислення, пам'яті, мовлення (вивчення напам'ять загадок та їх відгадування, утворення прикметників від іменників) тощо.
На кожному розвороті розміщено кольорове та контурне зображення овочу, подано кілька загадок, на непарній сторінці дається завдання. Привабливими для дітей є наліпки, які допоможуть виконувати завдання.
Анжела Бровченко. Маленький митець. Альбом для розвитку творчих здібностей дітей середнього та старшого дошкільного віку. Оригамі.

Зміст альбому відповідає Базовому компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту) та чинним програмам. Альбом містить 11 занять, що долучають дитину до пізнання початкових практик у творенні (конструюванні) витворів у техніці японського мистецтва – оригамі. Альбом задовольнить потреби у дидактичному матеріалі під час занять з формування мистецько-творчої, предметно-практичної та технологічної компетентностей. Розміщення занять уніфіковано: перша сторінка заняття – етапи роботи, друга – сторінка-основа, в кінці
альбому подано квадрати-заготовки для створення оригамі та методичні рекомендації. Щоб дитині легко було вправлятися під час виготовлення оригамі, на квадратах-заготовках пунктиром позначено лінії згину. А задля створення надихаючої і творчої атмосфери до кожного заняття дібрано віршик або загадку.
Сюжетні плакати та предметні картинки - як додатковий навчальний матеріал на всю групу!
Наталія Гавриш, Світлана Бадер, Олена Стаєнна. Казкові стежиночки. Знайомимо дітей середнього дошкільного віку з художнім словом

«Казкові стежиночки» – два видання (альбоми картин-ілюстрацій та карток-ілюстрацій), мають єдину змістову і художньо-стильову структуру, яка ґрунтується на народних, авторських казках та літературних творах. Видання відповідають вимогам освітнього напряму «Мовлення дитини» Базового
компонента дошкільної освіти (Державного стандарту) у набутті дитиною художньо-мовленнєвої компетентності, емоційно-ціннісного ставлення до художнього слова, навичок щодо підтримування бесіди про зміст твору, характерів героїв.

До альбому демонстраційних картин-ілюстрацій включено двадцять картин-ілюстрацій (сімнадцять до прозових творів і три до вісімнадцяти віршів) та методичні рекомендації, також подано літературні твори,до яких і створено картини-ілюстрації. Видання допоможе дітям зустрітися з героями народних («Півник і двоє мишенят», «Зайчикова хатка», «Лисичка і Рак», «У сонечка в гостях») та літературних («Три метелики», «Дощик із суниць», «Чому Равлик ховається») казок, коротких оповідань («Про сніговий колобок», «Хоробрий Степанко», «Мудра голка»). Розмір картин – 67ⅹ46 сантиметрів.
Навчально-методичний комплект включає альбом роздавальних карток і методичний посібник.

Альбом роздавальних карток містить по чотири картки-ілюстрації формату 14х10 сантиметрів до кожного із сімнадцяти творів. Роздавальні картки є ефективним засобом інтелектуального та мовленнєвого розвитку дитини. Залежно від поставленої мети, вони можуть застосовуватися як засіб для розвитку словника, уважності, зв'язного мовлення, групової взаємодії, командної розповіді.